»Brez tega denarja bi mi lahko samo odstopili oziroma pakirali kovčke, finančna luknja v tem letu je prevelika, na meji nelikvidnosti, programskega načrta pa tudi v najbolj okrnjeni različici za prihodnje leto ne bi mogli narediti. Skratka. To je rešilni obroč, ki je prišel z ladje v vodo. Ne utapljamo se več, ampak seveda na obali oz. na krovu pa še nismo.«
»Ko smo naslovili dopis na vlado, smo ocenili, da je razlika med sredstvi, ki jih RTV namenja programom narodnostnih skupnosti, in sredstvi, ki jih dobimo od države oz. od urada za narodne skupnosti, približno 10 milijonov na letni ravni. Glede na finančno luknjo in glede na obdobje, kdaj je ta uprava nastopila, je bil naš predlog, da se nam za letos nakaže pet, za drugo leto pa deset (milijonov evrov) iz te postavke.«
»Odkar je uprava nastopila funkcijo, prva zares dobra novica, in po več vladah, ki so obljubljale pomoč RTV-ju, je to prva realizirana obljuba, tako da je to za RTV in predvsem za vse naše uporabnike bralce, gledalce, poslušalce zelo dobra novica.«
»Brez vladne pomoči bi uprava po Martićevih besedah namreč lahko le še odstopila, ker ne bi bilo denarja za poravnavo tekočih računov, ne za plače delavcev. Stečaj je bil praktično pred vrati.«
»To, kar se nam dogaja v zadnjem letu dni, je demontaža informativnega programa.«
»Je bil, ampak glede na današnjo odločitev, verjamem, da vsi lažje dihamo.«
»Seveda nam z višino RTV-prispevka iz leta 2012 in brez 11,1 milijona evrov izrednih prihodkov, ki smo jih imeli tistega leta, brez dodatnega financiranja tega ne bo uspelo pokriti.«
»Pred natanko letom dni je kolektiv Informativnega programa TV Slovenija na tem mestu opozoril, da bodo nepremišljeni posegi v informativni program povzročili programsko škodo – in so jo.«
»Uprava RTV Slovenija si bo v letu 2025 še posebej prizadevala za vzpostavitev neodvisnega in dolgoročno stabilnega sistema financiranja RTV Slovenija.«
»Pri programu delamo na meji možnega, vendar konec leta 2020 še ne bo pogrebščine.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju